Dlaczego chcemy mieć białe zęby

Kategoria: Blog

usta

Odzwierciedlenie schludności

Mówi się, że oczy są odzwierciedleniem duszy, gdyż wyrażają nasze emocje i uczucia. Idąc tym tropem, można uznać, że białe zęby to odzwierciedlenie schludności. Osoby ze śnieżnobiałym uśmiechem wyglądają młodziej, są bardziej atrakcyjne i ogólnie lepiej postrzegane. Białe zęby odzwierciedlają podejście do samego siebie, schludność, estetykę i systematyczność, gdyż zdrowy uśmiech to efekt długiej i regularnej pracy.

 

Co robić żeby mieć białe zęby?

Biały i zdrowy uśmiech jest kluczowym elementem podczas rozmowy kwalifikacyjnej w pracy, pierwszej randki czy ważnego spotkania. Ludzie z szerokim uśmiechem i białymi zębami postrzegani są jako bardziej atrakcyjni, inteligentniejsi, zadbani, bogatsi, a nawet młodsi. Szeroki uśmiech potrafi przełamać wszystkie lody, a białe zęby wzbudzić pozytywną reakcję.

Jednak, by móc cieszyć się zdrowym uzębieniem, nie wystarczy jedynie zgłosić się na wybielanie zębów. Stomatologia przynosi pełne korzyści jedynie wtedy, gdy pacjent przestrzega odpowiednich zasad. Papierosy, nadmiar kawy, wina, nieregularne mycie zębów, elementy te doprowadzają do psucia się zębów. By móc cieszyć się zdrowym uśmiechem należy unikać wymienionych substancji i regularnie szczotkować uzębienie. Z tego powodu białe uzębienie stało się w naszej kulturze symbolem dbania o siebie. Znak, że dana osoba traktuje poważnie siebie, swoje zdrowie i swój wygląd.